Все що корисно знати про інгаляторах

Для початку, розглянемо, які існують інгалятори.
Паровий інгалятор
Як видно з назви принцип роботи даного пристрою полягає в випаровуванні рідини. Основне призначення це доставка препаратів у верхні дихальні шляхи (трахея, носоглотка). Для інгаляції застосовуються трав'яні настої, ефірні масла і мінеральна вода, також можливе використання лікарських засобів, але виключно за рекомендацією лікаря.
Основні переваги цього апарату невисока вартість і безпосередній вплив виключно на верхні дихальні шляхи, також серед всіх інших це застосування в косметологічних цілях.
Крім переваг є і недоліки. Такі, як неможливість доставити аерозоль в середні та нижні дихальні шляхи, малий ряд препаратів для інгаляцій, частина ефективності лікарського засобу втрачається через термообробки рідини, заборонено застосовувати при підвищеній температурі тіла ( > 37,5 C).
Компресорний інгалятор
Цей вид інгаляторів є найпоширенішим, чому сприяв ряд причин. Одне з основних це те, що за прийнятну ціну є можливість отримати якісний, ефективний, надійний небулайзер. Завдяки досить потужним компресорів швидкість проведення процедур досить висока. Широкий спектр вибору лікарських засобів. Так як розмір частинок дисперсної маси менше 5 нм, компресорний інгалятор впливає відразу на всю дихальну систему одночасно. Крім цього деякі моделі оснащені регулюванням частинок, що дозволяє надавати більш точкове вплив. Велика кількість різних насадок дозволяє проводити процедуру кількома способами.
Все перераховане вище це були гідності, тепер варто написати кілька слів про недоліки. Основне це звук, шумовий діапазон роботи в середньому ~50 дБ. Також ряд лікарських препаратів не придатний для розпилення компресорним інгалятором, такі як масляні розчини, рідини, що містять зважені частки (трав'яні настої тощо), гормональні препарати. І останнє це габарити і вага майже всіх небулайзерів обмежують їх мобільність.
Ультразвуковий інгалятор
На відміну від розглянутих раніше приладів, цей перетворює рідину в дрібнодисперсний аерозоль за рахунок вібрації спеціальної пластини мембрани під впливом звукових хвиль.
До плюсів можна віднести те, що розмір вироблених частинок достатньо малий для проникнення в найбільш віддалені ділянки дихальної системи (бронхи, альвеоли). Компактний розмір дозволяє з легкістю транспортувати пристрій, а безшумність дозволяє проводити інгаляцію навіть у сплячих.
Мінуси приладу полягають в тому, що при впливі ультразвуку на лікарський засіб деякі компоненти певних препаратів руйнуються.
Електронно-сітчастий інгалятор
Цей небулайзер (Меш) можна охарактеризувати як саме інноваційний пристрій на сьогоднішній день. Аерозоль проводиться за рахунок коливання сітки-мембрани. Він поєднує в собі всі достоїнства попередніх інгаляторів і позбавлена їх недоліків.
Пристрій володіє такими перевагами, як мала вага і розмір, відсутність шуму, можливість використовувати майже всі лікарські засоби, призначені для небулайзерів, компоненти препаратів не руйнуються, і даний вид інгаляторів володіє високою швидкістю розпилення, що дозволяє проводити процедуру досить швидко.
Єдиним недоліком, яким володіє електронно-сітчастий небулайзер це відносно висока ціна.
Сольовий інгалятор
Конструктивно самим простим і в той же час досить ефективним вважається саме ця різновид. Легкість у використанні, компактність та унікальні властивості солі, все це зробило інгалятор популярним.
Подібні апарати набули значної популярності в останні десятиліття у зв'язку з погіршенням екологічної обстановки. При правильному проведенні процедур кристали солі допомагають знизити ризик виникнення нападів астми, впоратися із захворюваннями ЛОР і надають виняткову допомога при алергії.
Найчастіше в подібних пристроях використовуються кристали з пластів вік яких кілька мільйонів років, що дозволяє отримати ефект порівнянний з відвідуванням соляної печери.
Підсумовуючи все вищевикладене, можна визначити, що для сучасної людини цей інгалятор стане прекрасним помічником у зміцненні й підтримці імунної системи кожен день.